یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به اظهارات اخیر امام جمعه مشهد و رییس ستادکل نیروهای مسلح درباره بررسی صلاحیت کاندیداها واکنش نشان داد.

حجت الاسلام مجید انصاری با انتقاد از اظهارات اخیر آیت‌الله علم‌الهدی به عنوان امام جمعه پایتخت معنوی؛ مشهد مقدس، نسبت به دختر امام خمینی، تاکید کرد: عدالت و احتیاط در گفتار و کردار از شرایط اولیه و الزامی سمت امامت جمعه است و علاوه برآن کسوت روحانیت که لباس تقوا و اخلاق و پیشوایی جامعه است نیز اقتضای این امر را دارد. من از ایشان درخواست می‌کنم که به خاطر مسائل سیاسی بیش از این به اعتماد عمومی مردم به روحانیت لطمه وارد نکنند. وی هم‌چنین درباره اظهارات اخیر سرلشکر فیروزآبادی رییس ستادکل نیروهای مسلح مبنی بر خوشحالی مردم از اقدام شورای نگهبان در زمینه احراز صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری گفت: من تصور نمی‌کنم هیچ ایرانی علاقه‌مند به پیشرفت کشور و انقلاب از این موضوع خشنود شده باشد. نمی‌دانم آقای فیروزآبادی سخن از کدام ایرانی می‌گوید که از اقدام شورای‌نگهبان خوشحال است؟

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام معتقد است: حضور آقای هاشمی در انتخابات موجی از شعف و شادی را آن چنان در کشور ایجاد کرد که پیش‌بینی برخی کارشناسان و حتی نظرسنجی‌ها حکایت از آن داشت که هاشمی بیش از ۷۰درصد از آراء را به خود اختصاص خواهد داد. آیا ممکن است کسی از رد شدن شخصیتی در این حد از محبوبیت که در ۱۵ خرداد امسال ۵۰ سال از فعالیت بی‌وقفه فداکارانه او در جریان انقلاب می‌گذرد، خوشحال شده باشد؟ همگان می‌دانند که آیت الله هاشمی از سال ۱۳۴۱ تا امروز ۵۰ سال است که به طور بی‌وقفه، فداکارانه و شجاعانه خود را وقف اسلام و انقلاب و مردم عزیز این مرز و بوم کرده است و بارها تا پای جان و شهادت پیش رفته است و به حق لقب شناسنامه انقلاب به خود گرفته است.

وی ادامه داد: مجموعه امتیازات و توانایی ایشان در عرصه مدیریت و آگاهی به مسائل داخلی، بین‌المللی و تجربه کم‌نظیرشان در هنگامه‌های دشواری و بحران، ظرفیتی در ایشان ایجاد کرده است که می‌تواند و می‌توانست در شرایط بسیار حساس کنونی که کشور در عرصه داخلی و بین‌المللی با چالش‌ها و مشکلات متعددی روبه‌روست، گره‌گشای آن‌ها به خصوص مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم باشد و همین قابلیت‌ها و توانایی‌هاست که موجی از امید با ثبت نام ایشان سراسر کشور را فراگرفت و اقدام شورای نگهبان نقطه یأس و آب سردی بر همه این امیدها و امیدواری ها بود.
وی در پایان گفت: بهتر است که جناب آقای فیروزآبادی و دوستانشان و برخی جریانات دیگر صاحب رسانه با مردم هم سخن و همگام باشند.توسط: مدیر | چاپ یادداشت | 0 نظر