تعدد نامزدها به گسترش حوزه رقابت می انجامد و افزایش مشارکت مردمی را همراه دارد و نمودار تمایل همگانی به نقش آفرینی در اداره کشور است.

امام جمعه موقت شمیرانات گفت:وجود نامزدهای مورد اعتماد اقشار ملی در انتخابات ریاست جمهوری ضریب مشارکت همگانی را افزایش می دهد و به تقوت اعتبار و اقتدار ملی می انجامد.

حجت‌الاسلام دعاگو با بیان اینکه تعدد نامزدها به گسترش حوزه رقابت می انجامد به ایلنا گفت:تعدد کاندیداها افزایش مشارکت مردمی را همراه دارد و نمودار تمایل همگانی به نقش آفرینی در اداره کشور است.

وی خاطرنشان کرد:تکثر و وحدت در نامزدهای پیشنهادی از سوی جریان های سیاسی کاملاً طبیعی است، همه جریان های سیاسی با وحدت نامزد انتخاباتی احتمال پیروزی شان را افزایش می دهند و تکثر نامزدهای یک جریان سیاسی به ریزش آراء و کاهش احتمال پیروزی می انجامد، اگر نامزدهای پیشنهادی از شایستگی و نفوذ مردمی برخوردار باشند فضای انتخابات را رقابتی تر، جدی تر و مطلوبتر می کنند، انگیزه مشارکت را افزایش می دهند و بسترساز حمایت قوی تر اقشار ملی از رئیس جمهور منتخب می شوند.

حجت‌الاسلام دعاگو در خصوص حمایت رییس دولت از مشایی گفت:جایگاه ریاست جمهوری از مردمی ترین جایگاه های رسمی در نظام سیاسی – اجتماعی است، رئیس جمهور و دولت مستقیم و غیرمستقیم کارگزار و خدمتگزار ملتند و نباید به هیچ شأن جناحی و گروهی آلوده شوند، باید فراجناحی موضع گیری و عمل کنند، هزینه کردن شأن ریاست جمهوری که شأنی ملی است در حمایت از یک نامزد انتخاباتی توهین به ملت، خیانت به قانون اساسی و گرفتارسازی بالاترین مقام اجرایی در آلودگی های باندی، جناحی و سیاسی است.

وی با اشاره به شخصیت فراجناحی آیت الله هاشمی گفت: هاشمی از سرمایه های ارزشمند نظام جمهوری اسلامی است و ارزشش به منصب ریاست جمهوری و دیگر مناصب ملی نیست.

حجت‌الاسلام دعاگو ادامه داد: هیچ انسانی در همه ابعاد، آرمانی و بری از کاستی نیست، خداوند رشد و پویایی را در اصلاح کاستی ها و تقویت توانمندی ها قرار داده است، در فرهنگ دینی در درون جامعه اسلامی تخریب، تضعیف و خارج سازی سرمایه ها از مدار سازندگی درست نیست.توسط: مدیر | چاپ یادداشت | 0 نظر