X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

«ما شکست خورده‌ایم. این واقعیتی است که بسیاری از ما هنوز به دلایل متفاوت باور نداریم.»

پایگاه اینترنتی روز آن‌لاین وابسته به طیفی از اپوزیسیون مقیم پاریس مطلب فوق را درباره ناکامی سناریوی اپوزیسیون در انتخابات منتشر کرد و افزود: آنان که این شکست را قبول ندارند جز احساسات حرفی برای گفتن ندارند. ما شکست خورده‌ایم و باور این شکست اولین اتفاق مهم است که چشمان خسته‌مان را باز می کند.


این سایت اینترنتی در عین حال در توجیه علت حمایت از هاشمی نوشت: تنها گزینه قابل بحث که سبب فضای کنونی در تحریم یا عدم تحریم انتخابات ریاست جمهوری شد، حضور هاشمی رفسنجانی بود، با تمام سابقه گذشته‌اش تا خرداد ماه 88 و تا امروز. هاشمی‌ای که هیچ کدام از ما که نماز جمعه بیست و ششم تیر ماه و آن روز که اصلی‌ترین تریبون نظام را که با فشار بر هاشمی مصادره کردیم، از خاطر نبرده‌ایم. هاشمی که می‌توان او را تنها سیاست‌مدار غیر ایدئولوژیک در نظام جمهوری اسلامی دانست. فردی که سیاست را براساس منفعت سیاسی می‌سنجد. هاشمی‌ای که با تمام نقاط تاریک سیاست‌ورزی و تمام لحظات تلخ گذشته‌‌اش، امروز بر مسند تنها اپوزیسیون جدی در چارچوب نظام نشسته است. براساس همان سیاست منفعت‌سنج هاشمی، امروز منافع شخصی و سیاسی‌اش با برخی از منافع حداقلی ما در این شرایط خفقان از بد یا خوب حادثه یکی‌ست.


نویسنده تصریح می‌کند: قرار نیست به هاشمی اعتماد کنیم، قرار نیست او رهبر حرکتی‌مان شود، تقدس‌زدایی‌اش کنیم، سیاه و سفید نگاهش کنیم، قرار نیست با او همراه شویم، قسم خورده‌اش شویم یا سینه‌چاکش، قرار نیست فراموش کنیم و ببخشیم.توسط: مدیر | چاپ یادداشت | 0 نظر