X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان


هاشمی رفسنجانی، با اشاره به افراط‌کاری‌های خوارج در زمان حضرت علی(ع) که منجر به شهادت ایشان در محراب مسجد کوفه و هنگام نماز شد، گفت: تحجر وقتی سبک و سیاقی در تفکرات شد، در طول تاریخ تداوم یافت و در انقلاب اسلامی هم با اینکه شخصیتی چون امام(ره) آن را رهبری می‌کرد، بقایای این تفکر زمانی در کمین بود و الان در سطح جامعه است.

 آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، در تشریح روند حضور خود در همه انتخابات نظام اسلامی، گفت: در هیچ مقطعی مثل این دوره از سوی اقشار مختلف مردم تحت فشار نبودم که وارد عرصه شوم.


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: لازم می‌دانم از مردم بزرگوار در سراسر کشور و همه بزرگان علمی و دینی، علما و شخصیت‌های حقیقی و حقوقی به ویژه بیت معزز امام راحل(ره) که طی این مدت مرا از طریق نامه، پیغام، بیانیه و تلفن مورد لطف و محبت خود قرار دادند، خاضعانه تشکر کنم.


ایشان افزود: طبع اسلام و منطق قرآن، تبادل آرا و انتخاب احسن است و من هم در این مقطع وقتی پیام‌های مراجع، علما و سخنان گروه‌ها و اصناف مختلف جامعه از زنان و مردان، کارگران و کشاورزان، دانشگاهیان و حوزویان و به خصوص شوق و اشتیاق جوانان را دیدم و شنیدم، با علم به موانع آشکار و پنهان پیش رو و آگاهی از مشکلات کشور در ابعاد داخلی و خارجی، نمی‌خواستم بین مردم، وجدان خودم و بارگاه الهی شرمنده شوم و خدا را شکر که به وظیفه‌ام عمل کردم.


عضو مجلس خبرگان رهبری، در بخش دیگری از سخنان خویش با اشاره به مشکلات و معضلاتی که طی سالهای اخیر برای کشور و مردم ایجاد شد، گفت: بیداری عمومی و هوشیاری مردمی که طی سالهای اخیر و در مواجهه با شعارهای بدون پشتوانه ایجاد شد، یکی از بهترین سرمایه‌های نظام اسلامی برای ضرورت حاکمیت عقل و تدبیر در امور اجرایی است.


ایشان ریاکاری‌ها و تمسّک به خرافات و سوءاستفاده از احساسات پاک مردم در مسائل دینی و فرهنگ انتظار را از شیوه‌های نخ‌نما شده و سیاسی‌کاری دانست و گفت: مردم در طول تاریخ ثابت کرده‌اند که تلفیق تمدن ایرانی و فرهنگ اسلامی، نمی‌گذارد دروغ و تهمت، حاکمیت پایدار داشته باشند، وقتی موج‌سازی‌ها فرو نشست و حباب‌ها از بین رفتند، دریا به ذات خویش که رجوع به قطرات آب است، برمی‌گردد.


آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، با اشاره به افراط‌کاری‌های خوارج در زمان حضرت علی(ع) که منجر به شهادت ایشان در محراب مسجد کوفه و هنگام نماز شد، گفت: تحجر وقتی سبک و سیاقی در تفکرات شد، در طول تاریخ تداوم یافت و در انقلاب اسلامی هم با اینکه شخصیتی چون امام(ره) آن را رهبری می‌کرد، بقایای این تفکر زمانی در کمین و الان در سطح جامعه هستند و کارهای خود را برخی آگاهانه و گروهی دیگر ناآگاهانه، قربه‌الی‌الله انجام می‌دهند.


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش پایانی سخنان خویش با تشکر از زحماتی که افراد و اشخاص بی‌شماری برای تهیه مقدمات برگزاری ستاد و خلق حماسه سیاسی کشیده‌اند، گفت: یکی از اهداف حضور من در بُعد سیاست خارجی، کم کردن کینه‌های مذهبی و تقویت وحدت بین شیعه و سنی در جهان اسلام بود که همین هدف، اجر ما و شما را در دنیا و آخرت خواهد داد.


در آغاز این دیدار، معاون تبلیغات ستاد انتخابات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌ها ارائه کرد و پس از آن چند تن از حاضران به بیان دیدگاه‌های خویش در خصوص مسائل مختلف پرداختند.توسط: مدیر | چاپ یادداشت | 0 نظر